Het probleem met traditionele ticketdoorverkoop
Wie een ticket niet kan gebruiken, belandt al snel op een sociaal medium of marktplaats. Het resultaat: anonieme kopers en verkopers die elkaar niet kennen, geen verificatie van de ticketgeldigheid, en prijzen die soms ver boven de originele ticketprijs liggen. Dat is niet eerlijk tegenover bezoekers en schaadt het imago van de organisator.
Bij concertkaartjes zijn mislukte doorverkooptransacties een bekend probleem. MijnEvent lost dat structureel op.
Hoe werkt doorverkoop via MijnEvent?
De doorverkoopfunctie is ingebouwd in het platform en draait volledig gecontroleerd. Organisatoren bepalen per ticketsoort of doorverkoop is toegestaan, en zo ja, tegen welk maximumtarief.
De stroom vanuit bezoekerszijde
Aanbieden: De bezoeker meldt zich aan in zijn account en biedt zijn ticket aan. De vraagprijs mag niet boven het door de organisator ingestelde maximum liggen. Het ticket wordt tijdelijk geblokkeerd — de verkoper kan er zelf niet meer mee inchecken.
Reserveren en betalen: Een geinteresseerde koper reserveert het ticket. Tijdens de reservering is het voor anderen geblokkeerd. De koper betaalt via Mollie — dezelfde veilige betaalomgeving als bij de originele aankoop.
Overdracht: Na succesvolle betaling krijgt de koper een nieuw, uniek QR-token. Het oude token van de verkoper wordt ongeldig. Dit is de kern van fraude-preventie: hetzelfde ticket kan nooit door twee mensen worden gebruikt.
Uitbetaling verkoper: De verkoper ontvangt een automatische terugboeking (Mollie-refund) van de vraagprijs op zijn originele betaalmiddel. Geen handmatige bankoverboekingen, geen gedoe.
Maximumprijzen — organisator bepaalt
De organisator kan per ticketsoort een maximale doorverkoopprijs instellen. Wil je absoluut geen woekerprijzen? Stel het maximum gelijk aan de originele ticketprijs. Wil je enige flexibiliteit toestaan? Stel een hoger maximum in.
Zonder maximum kunnen bezoekers het ticket voor elke gewenste prijs aanbieden, mits de organisator dit heeft toegestaan. Dit geeft organisatoren volledige regie over de doorverkoopmarkt rondom hun event.
Servicekosten bij doorverkoop
MijnEvent rekent een kleine servicekosten over doorverkooptransacties. Die fee dekt de transactiekosten en het onderhoud van het systeem. De verkoper ontvangt zijn volledige vraagprijs; de servicekosten worden apart bij de koper in rekening gebracht.
Wat als het ticket al eerder is ingecheckt?
Dat kan niet. Zodra een ticket wordt aangeboden voor doorverkoop, is inchecken geblokkeerd. Pas als de doorverkoop is geannuleerd of het ticket terug bij de originele eigenaar is, kan het weer worden gebruikt.
Veiligheid voor organisatoren
Als organisator heb je altijd inzicht in welke tickets zijn doorverkocht. In het beheerpaneel zie je het volledige transactieoverzicht. Bij check-in weet het systeem altijd welk token geldig is, ongeacht hoeveel keer een ticket is doorverkocht.
Doorverkoop activeer je per event via Beheer > Events > [event] > Ticketsoorten > Doorverkoop toestaan.