# Bevestigingsmails in je eigen toon: pas ze per module zelf aan — MijnEvent

  [Home](https://mijnevent.nl/nl) / [Blog voor evenementorganisatoren](https://mijnevent.nl/nl/blog) / Bevestigingsmails in je eigen toon: pas ze per module zelf aan   modules beheer 

# Bevestigingsmails in je eigen toon: pas ze per module zelf aan

Elk module-beheer heeft nu een tabblad E-mails: pas per bevestigingsmail het onderwerp, de begroeting, de tekst en de afsluiting aan. Lege velden vallen terug op de standaardtekst, en invulvelden als \[naam\] worden automatisch vervangen.

 [Jasper Koers](https://mijnevent.nl/nl/auteur/jasper-koers) · 7 mei 2026 · 3 min leestijd 

  ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/bevestigingsmails-zelf-aanpassen-per-module.webp)  Foto: [Corinne Kutz](https://unsplash.com/@corinnekutz?utm_source=MijnEvent&utm_medium=referral) / [Unsplash](https://unsplash.com/?utm_source=MijnEvent&utm_medium=referral)    In het kort

- Elk module-beheer heeft een tabblad E-mails waar je per bevestigingsmail het onderwerp, de begroeting, de tekst en de afsluiting zelf bepaalt.
- Velden die je leeg laat, vallen automatisch terug op de complete, tweetalige standaardtekst van MijnEvent.
- Invulvelden als \[naam\], \[item\], \[truck\], \[cursus\] of \[tier\] worden bij het versturen automatisch vervangen door de echte gegevens.
- Met 'Terug naar standaard' zet je alles in één keer terug; er is altijd een werkende tekst, dus je kunt vrij experimenteren.

  De bevestigingsmail is vaak het eerste wat een klant na het betalen van je ziet. De standaardteksten van MijnEvent zijn netjes, volledig en in twee talen — maar netjes is niet hetzelfde als jóuw toon. Een jachthaven klinkt anders dan een museum, en een foodtruck anders dan een gemeente. Daarom heeft **elk module-beheer nu een tabblad E-mails**, waar je per bevestigingsmail het onderwerp, de begroeting, de tekst en de afsluiting zelf bepaalt.

# Vier velden, jouw verhaal

Per mail zie je vier velden: **Onderwerp**, **Begroeting**, **Tekst** en **Afsluiting**. Je hoeft niet alles te herschrijven: wat je leeg laat, gebruikt gewoon de standaardtekst van MijnEvent. Wil je alleen een eigen begroeting en verder niets? Dan vul je één veld in en klaar.

Het werkt precies zoals de e-mailinstellingen die je al kent van je events — hetzelfde patroon, nu voor de modules. En het geldt voor de bevestigingsmail van elke module: de boekingsbevestiging van verhuur en parkeren (die delen er één, want parkeerboekingen lopen via dezelfde verhuur-motor), het afhaalbewijs van merchandise, de ledenkaart, de reekspas van cursussen, de bestelbevestiging van foodtrucks, de opwaardering van cashless en de stadsbon. De donatiemodule heeft in plaats daarvan een bedankmail — ook die pas je hier aan.

# Invulvelden vullen zichzelf in

Net als bij event-mails werk je met invulvelden: typ `[naam]` en de mail toont de echte naam van de klant. Per module komen daar relevante velden bij — `[item]` bij verhuur, `[truck]` en `[nummer]` bij foodtrucks, `[cursus]` en `[reeks]` bij cursussen, `[tier]` bij lidmaatschappen. Het tabblad toont per mail precies welke invulvelden beschikbaar zijn, zodat je nooit hoeft te gokken. Bij het versturen worden ze automatisch vervangen door de echte gegevens.

# Van formeel naar eigen geluid

Een voorbeeld. Een jachthaven verhuurt sloepen via de verhuurmodule. De standaardmail begint met "Beste Jan," — correct, maar niet bepaald het gevoel van een dag op het water. In het tabblad E-mails maakt de havenmeester er dit van:

- **Onderwerp:** Je sloep ligt klaar, \[naam\]!
- **Begroeting:** Ahoi \[naam\]!
- **Afsluiting:** Tot op het water! — Team Jachthaven De Kolk

De eerstvolgende boekingsbevestiging valt bij de klant binnen als "Ahoi Jan!" — met daaronder gewoon alle boekingsgegevens die MijnEvent altijd al meestuurde. De inhoud blijft compleet en correct; alleen de toon is nu van de haven.

![Een bevestigingsmail met eigen onderwerp, begroeting en afsluiting](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/inline/bevestigingsmail-eigen-toon.webp)*Dezelfde boekingsbevestiging, maar dan met eigen onderwerp, begroeting en afsluiting — de gegevens vult MijnEvent automatisch in.*

# Leeg is standaard, terug kan altijd

Spijt van een tekst? Maak het veld leeg en de standaardtekst is terug. Wil je alles in één keer terugzetten, dan is daar de knop **"Terug naar standaard"**. Je kunt dus vrij experimenteren zonder iets te slopen: er is altijd een werkende tekst, en je wijzigingen gelden direct voor de eerstvolgende mail die de module verstuurt.

Dat maakt dit ook een veilige plek om seizoensgebonden teksten te proberen — een zomerse afsluiting in juli, een nuchtere in november — zonder dat je ergens een origineel hoeft te bewaren.

# Zo pas je het aan

1. Open het beheer van de module, bijvoorbeeld **Beheer → Verhuur** of **Beheer → Stadsbon**.
2. Klik op het tabblad **E-mails**.
3. Vul de velden in die je anders wilt — de rest blijft standaard — en sla op.

De bevestigingsmail is trouwens meer dan tekst alleen: elke module-bestelling met een scanbaar bewijs krijgt sinds kort ook automatisch een [PDF-bijlage in huisstijl](/nl/blog/pdf-bewijs-bij-elke-bestelling) mee. Jouw toon in de mail, het bewijs als bijlage — samen in één bericht. Benieuwd welke modules er allemaal zijn? Bekijk het [module-overzicht](/nl/modules).

   Veelgestelde vragen

## Veelgestelde vragen

## Kan ik de bevestigingsmail van elke module aanpassen?

 Ja. Elke module met een bevestigingsmail heeft een tabblad E-mails: verhuur en parkeren (die delen er één), merchandise, lidmaatschappen, cursussen, foodtrucks, cashless en de stadsbon. De donatiemodule heeft in plaats daarvan een bedankmail die je hier ook aanpast.

## Wat gebeurt er met velden die ik leeg laat?

 Die gebruiken gewoon de standaardtekst van MijnEvent. Je hoeft dus niet alles te herschrijven: wil je alleen een eigen begroeting, dan vul je één veld in en de rest blijft standaard.

## Hoe zet ik een aangepaste tekst weer terug naar de standaard?

 Maak het veld leeg en de standaardtekst is terug, of gebruik de knop 'Terug naar standaard' om alles in één keer te herstellen. Wijzigingen gelden direct voor de eerstvolgende mail die de module verstuurt.

  [    Terug naar blog ](https://mijnevent.nl/nl/blog) 

  MijnEvent

## Meer lezen

 [ ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/knmi-weeralerts-veiligheidsplan.webp) veiligheid 

 MijnEvent · 27 juli 2026 · 3 min leestijd

## Weermonitoring in je veiligheidsplan: hoe KNMI-waarschuwingen automatisch in je alerts en logboek landen

Vrijwel elk veiligheidsplan-format vraagt om een paragraaf 'weermonitoring' — en vrijwel niemand vult die concreet in. De module Veiligheid &amp; vergunning haalt elk uur de KNMI-waarschuwingscode voor je eventlocatie op en maakt er een aantoonbaar proces van.

 ](https://mijnevent.nl/nl/blog/knmi-weerwaarschuwingen-veiligheidsplan-evenement) [ ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/lidmaatschap-automatisch-verlengen-wet-van-dam.webp) lidmaatschappen 

 Jasper Koers · 27 juli 2026 · 7 min leestijd

## Lidmaatschap automatisch verlengen: hoe je contributie incasseert binnen de Wet van Dam

Automatische verlenging bespaart je vereniging een hoop naloopwerk, maar de wet stelt eisen aan opzeggen. Zo werkt de verlenging in MijnEvent, en zo houd je het netjes.

 ](https://mijnevent.nl/nl/blog/lidmaatschap-automatisch-verlengen-wet-van-dam) [ ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/ontruimingsverslag-evenement-bewijsstuk.webp) veiligheid 

 MijnEvent · 27 juli 2026 · 5 min leestijd

## Het ontruimingsverslag: waarom de dag ná je evenement telt voor de volgende vergunning

Een ontruiming — echt of geoefend — is pas af als hij op papier staat. Wat hoort er in een ontruimingsverslag, waarom vraagt de gemeente erom, en hoe zorg je dat het verslag zichzelf schrijft in plaats van dat jij het achteraf reconstrueert?

 ](https://mijnevent.nl/nl/blog/ontruimingsverslag-evenement-bewijsstuk) 

   MijnEvent

## Klaar om te beginnen?

Maak gratis een account aan en verkoop je eerste tickets vandaag nog.

 [Start gratis](https://mijnevent.nl/registreer) [Prijzen](https://mijnevent.nl/nl/prijzen)
