# Zo werkt Terugblik in de praktijk: van afgelopen event tot anoniem resultatendashboard — MijnEvent

  [Home](https://mijnevent.nl/nl) / [Blog voor evenementorganisatoren](https://mijnevent.nl/nl/blog) / Zo werkt Terugblik in de praktijk: van afgelopen event tot anoniem resultatendashboard   feedback organisatoren modules walkthrough 

# Zo werkt Terugblik in de praktijk: van afgelopen event tot anoniem resultatendashboard

Een complete walkthrough met screenshots: de vragenwizard, de uitnodigingsmail, het invullen op een telefoon en het dashboard met respons, NPS en woonplaatsen.

 [Jasper Koers](https://mijnevent.nl/nl/auteur/jasper-koers) · 23 juli 2026 · 4 min leestijd 

  ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/zo-werkt-terugblik-in-de-praktijk.webp)  Foto: [Cathryn Lavery](https://unsplash.com/@cathrynlavery?utm_source=MijnEvent&utm_medium=referral) / [Unsplash](https://unsplash.com/?utm_source=MijnEvent&utm_medium=referral)    In het kort

- Na afloop van je event verschijnt de knop vanzelf in beheer; de wizard begeleidt je in drie stappen van vragen naar verzending.
- De verplichte testmail en de bevestiging 'dit kan maar één keer' voorkomen ongelukken — per event is er precies één Terugblik.
- Bezoekers vullen in op hun telefoon zonder in te loggen; halverwege stoppen kan, het formulier onthoudt hun antwoorden.
- Het dashboard toont respons, gemiddelden, NPS en woonplaatsen pas boven de anonimiteitsdrempels — onder de 5 reacties blijft het bewust leeg.

  In [de aankondiging van Terugblik](/nl/blog/terugblik-bezoekersfeedback-na-je-event) lees je waarom je feedback alleen aan ingecheckte bezoekers vraagt en hoe de anonimiteit technisch werkt. Dit artikel laat zien hoe dat er in de praktijk uitziet — van de eerste klik tot het resultatendashboard, met echte schermen uit de module.

# Stap 0: je event is afgelopen

Je hoeft niets te onthouden. Zodra een event voorbij is, verschijnt het in **Terugblik** in je beheermenu onder "Events waarvoor je nu een Terugblik kunt sturen" — met de datum waarop het venster sluit (30 dagen na afloop). Eén klik op *Start Terugblik* en de wizard opent met het standaardsjabloon al ingevuld.

# Stap 1: vragen samenstellen

![De vragenwizard met het standaardsjabloon: acht vragen, elk met type, toelichting en verplicht-schakelaar](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/screenshots/terugblik-wizard-vragen.webp)

Het sjabloon *Standaard bezoekersonderzoek* zet acht vragen klaar: een algemene waardering, een paar verdiepingsvragen, een NPS-vraag en twee open vragen. Elke vraag pas je aan:

- **Zes vraagtypen** — meerkeuze (één of meerdere antwoorden), open vraag, schaal 1–5, ja/nee en NPS (0–10).
- **Herordenen** met de pijltjesknoppen — werkt ook volledig met het toetsenbord.
- **Verplicht of optioneel** per vraag, met een optionele toelichting eronder.
- De wizard toont live de **geschatte invultijd**. Boven de vier minuten krijg je een waarschuwing: hoe langer het formulier, hoe lager je respons. Maximum is 15 vragen; 5 tot 8 is het advies.

Handig om te weten: houd je de sjabloonvragen ongewijzigd, dan kun je edities later één-op-één vergelijken — dezelfde vraag is herkenbaar voor het systeem.

# Stap 2: de uitnodigingsmail

Onderwerp, intro en knoptekst maak je van jezelf, met placeholders zoals `[naam]` en `[event]` die per ontvanger worden ingevuld. De anonimiteits-uitleg en de invulknop voegt MijnEvent automatisch toe, in de huisstijl van je bevestigingsmails. Hier zet je ook de **automatische herinnering** aan: na drie dagen krijgt iedereen die nog niet reageerde één vriendelijke reminder — meer niet.

# Stap 3: controle en verzenden

![De controlestap: doelgroepkeuze, aantallen, kosten en de bevestiging dat het maar één keer kan](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/screenshots/terugblik-wizard-verzenden.webp)

De laatste stap laat geen ruimte voor verrassingen:

- **Doelgroep**: standaard *alleen ingecheckte bezoekers*, met het live aantal erbij. Heb je niet gescand, dan kies je bewust voor *alle betaalde ticketkopers* — met een duidelijke waarschuwing, want die keuze wordt ook bij je resultaten vermeld.
- **Kosten**: bij 25 ontvangers of minder staat er simpelweg *Gratis*. Je allereerste Terugblik is sowieso gratis; daarboven is het één vast bedrag van € 10.
- **De testmail is verplicht.** De verzendknop gaat pas open nadat je de mail zelf in je inbox hebt gezien.
- En dan de bevestiging: *"Dit kan maar één keer."* Per event is er precies één Terugblik — na verzending zijn de vragen bevroren.

# Wat je bezoeker ziet

![De invulpagina op een telefoon: grote aanraakvlakken, duidelijke vragen, geen login](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/screenshots/terugblik-invulpagina-mobiel.webp)

De uitnodiging bevat een persoonlijke link. Geen account, geen wachtwoord — klikken en invullen, op elke telefoon. Bovenaan staat de privacybelofte expliciet: *je antwoorden worden losgekoppeld van je naam en e-mailadres en zijn niet naar jou te herleiden — ook niet door de organisator.* Halverwege gestoord? Het formulier onthoudt de antwoorden op het apparaat. Na versturen vervalt de link: één persoon, één stem.

Het formulier is volledig toegankelijk (WCAG AA) en werkt zelfs zonder JavaScript — belangrijk voor wie met een schermlezer of een oudere telefoon invult.

# Het resultatendashboard

![Het resultatendashboard: responspercentage, gemiddelde waardering, NPS-verdeling, open antwoorden en woonplaatsen](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/screenshots/terugblik-resultaten.webp)

Zodra de reacties binnenkomen, groeit het dashboard mee:

- **Responspercentage** bovenaan, berekend op werkelijk bezorgde uitnodigingen.
- **Per vraag de juiste weergave**: een gemiddelde met verdeling voor schaalvragen, staafdiagrammen voor meerkeuze, groen/rood voor ja/nee.
- **NPS** met de verdeling promotors, passives en detractors — niet alleen het kale getal, want een NPS zonder context is misleidend.
- **Open antwoorden** als lijst, met een vaste waarschuwing erboven: bezoekers kunnen zichzelf noemen, behandel deze teksten als persoonsgegeven.
- **Woonplaatsen** als staafjes, met kleine plaatsen samengevoegd onder *Overig* — zodat die ene bezoeker uit een klein dorp nooit herkenbaar is.

En de drempels zijn geen kleine lettertjes maar zichtbaar beleid: onder de 5 reacties blijft het dashboard leeg, de woonplaats-verdeling verschijnt pas vanaf 20. Liever een eerlijk leeg scherm dan een belofte die niet waar te maken is.

# Daarna

De cijfers gebruik je twee kanten op: intern om de volgende editie beter te maken (de open antwoorden zijn goud — "meer bankjes bij de koepel" verzin je niet achter een bureau), en extern richting sponsors en subsidieverstrekkers, die liever een NPS van +45 zien dan een onderbuikgevoel.

Terugblik is beschikbaar voor alle organisatoren. Neem contact op, dan activeren we de module — je eerste Terugblik is gratis, dus je kunt het risicoloos proberen bij je eerstvolgende event.

   Veelgestelde vragen

## Veelgestelde vragen

## Wanneer kan ik een Terugblik versturen?

 Vanaf het moment dat je event is afgelopen tot 30 dagen daarna. In beheer zie je precies tot welke datum het kan; daarna vervalt de mogelijkheid definitief.

## Moet ik de vragen zelf verzinnen?

 Nee. Je start vanaf een van de drie sjablonen — Kort &amp; krachtig, Standaard bezoekersonderzoek, of Festival/meerdaags — en past aan wat je wilt. Elk vraagtype (meerkeuze, open, schaal, ja/nee, NPS) zit erin.

## Waarom moet ik eerst een testmail sturen?

 Omdat versturen maar één keer kan. De testmail laat je exact zien wat je bezoekers ontvangen, inclusief je eigen onderwerp en tekst — pas daarna gaat de verzendknop open.

## Wat zien mijn bezoekers van de anonimiteit?

 Bovenaan het formulier staat het expliciet: antwoorden worden losgekoppeld van naam en e-mailadres en zijn niet te herleiden — ook niet door jou als organisator. Dat is technisch zo afgedwongen, geen belofte op erewoord.

## Wat als er te weinig reacties komen?

 Onder de 5 reacties blijft het dashboard bewust leeg (anonimiteitsdrempel). Daarom is een Terugblik naar 25 of minder ontvangers gratis, en kun je een automatische herinnering aanzetten die de respons flink verhoogt.

  [    Terug naar blog ](https://mijnevent.nl/nl/blog) 

  MijnEvent

## Meer lezen

 [ ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/knmi-weeralerts-veiligheidsplan.webp) veiligheid 

 MijnEvent · 27 juli 2026 · 3 min leestijd

## Weermonitoring in je veiligheidsplan: hoe KNMI-waarschuwingen automatisch in je alerts en logboek landen

Vrijwel elk veiligheidsplan-format vraagt om een paragraaf 'weermonitoring' — en vrijwel niemand vult die concreet in. De module Veiligheid &amp; vergunning haalt elk uur de KNMI-waarschuwingscode voor je eventlocatie op en maakt er een aantoonbaar proces van.

 ](https://mijnevent.nl/nl/blog/knmi-weerwaarschuwingen-veiligheidsplan-evenement) [ ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/lidmaatschap-automatisch-verlengen-wet-van-dam.webp) lidmaatschappen 

 Jasper Koers · 27 juli 2026 · 7 min leestijd

## Lidmaatschap automatisch verlengen: hoe je contributie incasseert binnen de Wet van Dam

Automatische verlenging bespaart je vereniging een hoop naloopwerk, maar de wet stelt eisen aan opzeggen. Zo werkt de verlenging in MijnEvent, en zo houd je het netjes.

 ](https://mijnevent.nl/nl/blog/lidmaatschap-automatisch-verlengen-wet-van-dam) [ ![](https://regify-mijnevent.s3.eu-central-1.amazonaws.com/blog/covers/ontruimingsverslag-evenement-bewijsstuk.webp) veiligheid 

 MijnEvent · 27 juli 2026 · 5 min leestijd

## Het ontruimingsverslag: waarom de dag ná je evenement telt voor de volgende vergunning

Een ontruiming — echt of geoefend — is pas af als hij op papier staat. Wat hoort er in een ontruimingsverslag, waarom vraagt de gemeente erom, en hoe zorg je dat het verslag zichzelf schrijft in plaats van dat jij het achteraf reconstrueert?

 ](https://mijnevent.nl/nl/blog/ontruimingsverslag-evenement-bewijsstuk) 

   MijnEvent

## Klaar om te beginnen?

Maak gratis een account aan en verkoop je eerste tickets vandaag nog.

 [Start gratis](https://mijnevent.nl/registreer) [Prijzen](https://mijnevent.nl/nl/prijzen)
